Get Adobe Flash player

Nauka poprzez zabawę

Przyjazne strony - nauka poprzez zabawę

Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą bezpiecznie korzystać z Internetu. Tu znajdziecie sporą dawkę wiedzy o internetowych zagrożeniach i zasadach Netykiety. Można obejrzeć sieciową telewizję, posłuchać internetowego radia, jest tu również cała masa konkursów ze wspaniałymi nagrodami. Przyłącz się do najfajniejszej społeczności internetowej.


 

 

 

Serwis edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci. Wirtualne zabawy i ciekawe informacje poszerzające wiedzę o świecie. Serwis dla dzieci w wieku szkolnym.


 

 

 

Jest to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z prądem, bezpiecznym obchodzeniem się z nim oraz ekologią. Tworzony z myślą o dzieciach w wieku powyżej siedmiu lat.Polska ma bogatą historię i kulturę, piękną przyrodę i zabytki. Często jednak tego nie dostrzegamy. Serwis Moja Polska zachęca dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy o naszym kraju. Znajduje się tutaj min. mapa Polski z naniesionymi ciekawostkami na temat różnych interesujących miejsc.


Strefa Wiedzy Polska. Profesor Webski przedstawia ciekawe informacje i zgadywanki o Polsce, historii i przyrodzie. Na stronie znajdziecie kolorowanki, ciekawostki, gry, quizy. Możecie sprawdzić swoją wiedzę w wielu dziedzinach nauki i wraz z profesorem Webskim odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Polsce.

 


Pierwszy w Polsce portal społecznościowy z grami edukacyjnymi. Gracze mogą znaleźć gry edukacyjne z różnych przedmiotów na kilku poziomach trudności. Dzieci i młodzież mają dostęp do gier, w których można podszkolić swoją znajomość min. ortografii, geografii, historii, czy też języków obcych. W najbliższym czasie powstaną gry sprawdzające wiedzę z podręczników szkolnych. Wszystkie gry są dostosowane do wyświetlania na tablicach interaktywnych i mogą być wykorzystywane przez nauczycieli na lekcjach.

Użytkownicy grając zbierają punkty, trofea i monety. Mogą je zamienić w sklepiku na realne nagrody. Na portalu został stworzony system rankingów, który pozwala społeczności wyłaniać najbardziej aktywnych graczy i porównywać swoje wyniki Gracze mogą brać udział min. w „Grze dnia” i wyścigu o „Puchar miesiąca”. Członkowie społeczności mogą łączyć się w „klany”, które wspólnie biorą udział w rankingach.

 


 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ