- HISTORIA OLESZNA - Zainteresowanych historią naszej miejscowości zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem HISTORIA OLESZNA przygotowanym przez pana Edwarda Karpińskiego. Warto również zapoznać się z opracowaniami dotyczącymi HISTORII SZKOŁY.
Nauka poprzez zabawę
Przyjazne strony - nauka poprzez zabawę
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą bezpiecznie korzystać z Internetu. Tu znajdziecie sporą dawkę wiedzy o internetowych zagrożeniach i zasadach Netykiety. Można obejrzeć sieciową telewizję, posłuchać internetowego radia, jest tu również cała masa konkursów ze wspaniałymi nagrodami. Przyłącz się do najfajniejszej społeczności internetowej.
Serwis edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci. Wirtualne zabawy i ciekawe informacje poszerzające wiedzę o świecie. Serwis dla dzieci w wieku szkolnym.
Jest to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z prądem, bezpiecznym obchodzeniem się z nim oraz ekologią. Tworzony z myślą o dzieciach w wieku powyżej siedmiu lat.
Polska ma bogatą historię i kulturę, piękną przyrodę i zabytki. Często jednak tego nie dostrzegamy. Serwis Moja Polska zachęca dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy o naszym kraju. Znajduje się tutaj min. mapa Polski z naniesionymi ciekawostkami na temat różnych interesujących miejsc.
Strefa Wiedzy Polska. Profesor Webski przedstawia ciekawe informacje i zgadywanki o Polsce, historii i przyrodzie. Na stronie znajdziecie kolorowanki, ciekawostki, gry, quizy. Możecie sprawdzić swoją wiedzę w wielu dziedzinach nauki i wraz z profesorem Webskim odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Polsce.
Pierwszy w Polsce portal społecznościowy z grami edukacyjnymi. Gracze mogą znaleźć gry edukacyjne z różnych przedmiotów na kilku poziomach trudności. Dzieci i młodzież mają dostęp do gier, w których można podszkolić swoją znajomość min. ortografii, geografii, historii, czy też języków obcych. W najbliższym czasie powstaną gry sprawdzające wiedzę z podręczników szkolnych. Wszystkie gry są dostosowane do wyświetlania na tablicach interaktywnych i mogą być wykorzystywane przez nauczycieli na lekcjach.
Użytkownicy grając zbierają punkty, trofea i monety. Mogą je zamienić w sklepiku na realne nagrody. Na portalu został stworzony system rankingów, który pozwala społeczności wyłaniać najbardziej aktywnych graczy i porównywać swoje wyniki Gracze mogą brać udział min. w „Grze dnia” i wyścigu o „Puchar miesiąca”. Członkowie społeczności mogą łączyć się w „klany”, które wspólnie biorą udział w rankingach.