Europejski Tydzień Sportu w Naszej szkole

W dniach 23 – 27.09.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. To inicjatywa, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie ludzi do regularnej aktywności fizycznej i sportowej, niezależnie od wieku, czy poziomu sprawności fizycznej.

Przez cały tydzień uczniowie klas IV – VIII brali udział w różnorodnych zajęciach sportowych, takich jak turnieje międzyklasowe w piłkę siatkową, piłkę nożną i ringo. Każdego dnia dzieci mogły skorzystać z aktywnych przerw, które nie tylko zachęcały do ruchu, ale także uczyły współpracy, rywalizacji, gry fair play oraz dbania o zdrowie. Wspieranie sportu i aktywności fizycznej ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i ogólną jakość życia.

Nauczyciele wychowania fizycznego