Europejski Dzień Języków Obcych

„HELLO, GOOD MORNING, dzień dobry, BUON GIORNO, BOJOUR, GUTEN TAG, BUENOS DIAS, ЗDPABCTBYŬTE” – w taki sposób zostali powitani w naszej szkole uczestnicy spotkania okolicznościowego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest corocznie 26 września. Uczniowie klas 7 i 8 przypomnieli wszystkim obecnym o zaletach różnorodności językowej na naszym kontynencie.

Klasa 8 przedstawiła „chaotyczne poplątanie” bajek w języku niemieckim z polskim tłumaczeniem, a uczniowie klasy 7 przenieśli nas w czasy króla Anglii, Henryka VIII, opowiadając historię jego licznych małżeństw z przymrużeniem oka. Na zakończenie zaśpiewano w języku angielskim piosenkę o żonach „kochliwego” króla. Obchody Europejskiego Dnia Języków były okazją do promowania nauki języków obcych, a wszyscy uczestnicy mieli wiele radości z udziału w tym wydarzeniu.