Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

17 listopada 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji edukacyjnej jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę, uczniowie rozwiązywali tego dnia m.in. zadania z kodowania dotyczące zaszyfrowanej tabliczki mnożenia.Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W ramach akcji dwa Szkolne Patrole Egzaminacyjne złożone z uczniów - egzaminatorów, którzy wykazali się wcześniej najlepszymi umiejętnościami rachunkowymi, przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych, w tym nauczycieli i dyrekcję szkoły z tabliczki mnożenia:-) Wszyscy uczniowie z klas III – VII wzięli również udział w konkursie matematycznym „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

Najlepszą znajomością całej tabliczki mnożenia, a także szybkością wykazali się w klasie IV: Mateusz Bąk, Karol Fitas, Artur Kowalczyk; w klasie V: Antoni Mikołajczyk, Katarzyna Lipniak, Jakub Arkit; w klasie VI: Mikołaj Gacia, Mikołaj Kowalczyk, Kinga Koźmińska; w klasie VII: Wiktoria Komisarczyk, Erwin Kowalik, Filip Kowalczyk. Udział w konkursie wzięli również uczniowie klasy III, rozwiązując działania z tabliczki mnożenia w zakresie do 30. Mistrzami zostali: Ania Stolarczyk, Alan Lizińczyk, Zuzia Winiszewska, Krzyś Nowicki. Gratulujemy!:-) Koordynatorem akcji była p. Aldona Kowalczyk.