Mobilne widowisko edukacyjne „Niepodległa”

23 kwietnia 2023 r. na zaproszenie PCKR Włoszczowa Społeczność Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie - uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami, na czele z wicedyrektor Mariolą Kamińską, odwiedzili mobilne widowisko edukacyjne Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po całym kraju. W widowisku zastosowano najnowsze technologie, tak by oddziaływały na różne zmysły. Pokaz to 25 minutowa, skondensowana, ciekawie opowiedziana historia o Wielkich Polkach i Polakach z XIX, XX i XXI wieku z różnych dziedzin nauki, życia społeczno-politycznego i sportu.

Dyrekcja ZPO w Olesznie dziękuje rodzicom z klasy VIII a Renacie i Pawłowi Kościołkom, Wiesławie i Rafałowi Kowalczykom, Annie Przepióra, jak również Aldonie i Marcinowi Kowalczykom, Wioletcie i Pawłowi Nowickim, Joannie Drej, Anecie Piorun, Anecie Łapot oraz Ewie i Rafałowi Stolarczykom, za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.