Get Adobe Flash player

Konkursy profilaktyczne

20 kwietnia w Domu Kultury we Włoszczowie odbyło się podsumowanie XII edycji Konkursów Profilaktycznych zorganizowanych przez I LO, tj.: Konkursu Wiedzy pn. „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom " oraz Konkursu Plastycznego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Depresja w Twoich oczach”.
Miło nam poinformować, że w konkursach naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy 8A: Julia Przepióra, Karolina Picheta oraz Patrycja Kowalczyk.
Serdeczne gratulacje dla Julii Przepióry, która otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym. Do konkursów uczniów przygotowali: p. Dorota Sitkowska, p. Anna Nowicka - konkurs wiedzy, p. Andrzej Kowalczyk - konkurs plastyczny.
Celem konkursów była promocja zdrowego stylu życia, uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami w zakresie HIV i AIDS, profilaktyka uzależnień, uwrażliwienie młodych ludzi na objawy kryzysu psychicznego i kształtowanie u nastolatków wrażliwości do wspierania osób w kryzysie.
Honorowy patronat nad XII edycją Konkursów Profilaktycznych objęli:
- Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski
- Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek
- Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie insp. Mariusz Przyborowski.


Do konkursów profilaktycznych zgłosili się uczniowie klas VII i VIII z 11 szkół podstawowych: Bukowa, Czarnca, Chlewice, Komorniki, Krasocin, Kurzelów, Mieczyn, Oleszno, Włoszczowa (SP nr1 i SP nr 2).
Do Konkursu Plastycznego nadesłano 33 prace, a do Konkursu Wiedzy o AIDS i uzależnieniach przystąpiło 28 uczniów.
Ważnym punktem spotkania było wystąpienie Pani Marzeny Dudek – psychologa, psychoterapeuty, kierownika Centrum Zdrowia Psychicznego we Włoszczowie, która poruszyła jak ważna jest profilaktyka w kształtowaniu prawidłowych postaw dzieci i młodzieży wobec uzależnień i zaburzeń zdrowia psychicznego – w tym depresji. Pani psycholog omówiła również założenia reformy psychiatrii dzieci i młodzieży oraz pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego w Polsce, podała też miejsca, gdzie może być udzielona pomoc psychologiczna w razie potrzeby.
Nagrody w konkursach, które ufundowali Starosta Włoszczowski i Burmistrz Gminy Włoszczowa, wręczali przedstawiciele włoszczowskich instytucji: Małgorzata Gusta – członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, Monika Kowalska – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UG Włoszczowa, podinsp. Marek Gaj - zastępca Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie, Marzena Dudek – psycholog, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego, Bożena Kaczor - Dyrektor I LO.
Dziękujemy serdecznie organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak wartościowym wydarzeniu.

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ