Podsumowanie pierwszej edycji projektu Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki

22 marca 2023r. w Geonaturze Kielce odbyło się podsumowanie pierwszej edycji projektu Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki, który realizuje Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podczas spotkania zainaugurowano również kolejną edycję tego projektu.

Samorządowe Przedszkole w Olesznie brało udział w przedsięwzięciu. Dzięki temu nasze maluchy miały okazję korzystać z nowoczesnych metod nauczania języka angielskiego, głównie z wykorzystaniem metody CLIL ( Content and Language Integrated Learning). Metoda dotyczy zintegrowanego kształcenia przedmiotowo -językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedzin nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

W początkowej części konferencji, głos zabrała Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty. W swoim przemówieniu podkreśliła wagę wczesnego rozpoczynania nauki języka obcego, już od najmłodszych lat życia. Izabela Krzak- Borkowska podsumowała pierwszą edycję projektu. Zwróciła uwagę na pozytywne opinie zadowolonych rodziców, co było jednym z celów przedsięwzięcia: ”Naszym zadaniem jest znaleźć taką formułę , żeby przez fajną zabawę, ale też przez wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych trafić nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców.” O swojej pracy oraz osiągnięciach maluchów opowiadały również koordynatorki projektu, panie przedszkolanki. Podczas drugiej części spotkania odbyła się inauguracja kolejnej edycji projektu. Przedszkola, które zdecydowały się na wzięcie w nim udziału, otrzymały certyfikaty oraz materiały dydaktyczne. Prowadzący zajęcia z dziećmi będą mogli liczyć na szkolenia, co z pewnością ułatwi im pracę.