Dzień Liczby Pi, czyli święto matematyki w naszej szkole

Dzień liczby Pi (π) to święto poświęcone słynnej matematycznej stałej, która jest podstawą wielu ważnych obliczeń i ma zastosowanie w różnych dziedzinach nauki i technologii. Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Przybliżona wartość liczby Pi wynosi 3,14. Święto Liczby Pi to wspaniała okazja do połączenia nauki matematyki i zabawy. Podczas tegorocznych obchodów uczniowie klas IV – VIII pod kierunkiem pani Aldony Kowalczyk poznali historię liczby Pi, rozwiązywali zadania z kodowaniem, układali domino matematyczne, ponadto wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym. Wszystko po to, aby uczcić tę fascynującą liczbę.

Podsumowaniem wszelkich atrakcji było uroczyste wręczenie przez panią wicedyrektor Mariolę Kamińską dyplomów dla uczniów, którzy wykazali się najlepszą sprawnością rachunkową, a także szybkością w kodowaniu. Mistrzami Działań Pisemnych w klasie IV zostali: Jakub Arkit, Karol Sobczyk, Lena Kowalczyk, w klasie V: Izabela Fitas, Kinga Koźmińska, Małgosia Kowalczyk, w klasie VI: Julia Piwońska, Zuzanna Chojnacka, Julia Kowalczyk, w klasie VIII a: Julia Przepióra, Maciej Drzewiecki, Oskar Poddębniak; w klasie VIII b: Maksymilian Kwaca, Przemek Kowalczyk, Martyna Dzięcioł. Ponadto Mistrzami Szybkiego Mnożenia w klasie IV zostali: Antoni Mikołajczyk, Jakub Arkit, Jan Staroszczyk, Kasia Lipniak, w klasie V: Kinga Koźmińska, Mikołaj Gacia, Mikołaj Kowalczyk, w klasie VI: Julia Piwońska, Judyta Gacia, Filip Kowalczyk. Gratulujemy!