Dzień Kolorowej Skarpetki - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa

To był naprawdę kolorowy dzień - to wszystko za sprawą kolorowych skarpetek nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpetki miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na święto obchodzone 21 marca - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa- dzień 21 marca symbolizuje istotę tego zaburzenia, czyli dodatkowy chromosom ( trisomia) w 21 parze chromosomów oraz zwiastuje początek wiosny.

Cała społeczność naszej szkoły przyszła w tym dniu w kolorowych skarpetkach, wyrażając tym samym tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. Uczniowie wykonali również symboliczne skarpetki w formie papierowej, które pięknie ozdobiły wnętrze naszej szkoły. Z tej okazji odbyły się również zajęcia z psychologiem szkolnym w grupach przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się co symbolizują kolorowe skarpetki i linie proste na rękach oraz tego, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak ich rówieśnicy - potrzebę akceptacji, zrozumienia oraz bezwarunkowej miłości.

Organizatorkami wydarzenia były: p. Patrycja Bugno, p. Anna Nowicka, p. Dorota Sitkowska