Get Adobe Flash player

Dzień Kobiet

W ten wyjątkowy dzień 8 marca, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet, która na stałe wpisała się do naszego szkolnego kalendarza. Program artystyczny przygotowany przez klasę IV miał za zadanie uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie, ale i w życiu mężczyzn na przestrzeni wieków pełniła i pełni kobieta. Młodzi aktorzy przedstawili jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od Adama i Ewy, a kończąc na kobiecie współczesnej. Uczniowie pod opieką p. Andrzeja Kowalczyka, p. Zdzisławy Kowalczyk oraz p. Brygidy Jasnos, w sposób humorystyczny pokazali zmieniającą się formę składania życzeń w Dniu Kobiet oraz metamorfozę, którą przechodziła sama bohaterka tego święta na przestrzeni wieków.

Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. Nauczycielkom uczącym w tej klasie oraz koleżankom wręczyli kwiaty. Do uświetnienia tego dnia włączyli się również chłopcy z przedszkola, którzy przygotowani przez p. Justynę Michałek pięknie zaprezentowali taniec z kapeluszami. Nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. W imieniu władz samorządowych Gminy Krasocin życzenia złożył Zastępca Wójta Jacek Sienkiewicz. Na sam koniec, odśpiewano uroczyste ,,sto lat”, a nasze Panie zostały obdarowane kwiatami przez męską część nauczycieli z naszej szkoły. 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ