Podsumowanie akcji „Serce dla Hospicjum” - 1263 pierników !!!

Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie z wielkim zaangażowaniem włączyła się w akcję charytatywną ,,Serce dla Hospicjum”. Celem przedsięwzięcia była pomoc dla Chorych Pacjentów Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. To bardzo budujące, że w akcję włączyło się tak wiele osób. Dorośli i dzieci, babcie i dziadkowie, nauczyciele i wychowawcy, przedszkolaki z rodzicami, uczniowie klas młodszych i starszych - słowem cała społeczność szkolna zaangażowała się w pieczenie serduszek - pierniczków. Wypieki zostały przeliczone i zapakowane jako ,,cegiełki”- podziękowania za datek złożony na pomoc materialną dla chorych. Efekt pracy przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów – na cele zbiórki upieczono i zapakowano 1263 pierników. Dzięki mobilizacji wszystkich udało się zgromadzić kwotę - 3225,95 zł., która w całości została przekazana na potrzeby Hospicjum.

Zbiórki dokonano w szkole w okolicach 14 lutego – Dnia Święta Zakochanych tzw. walentynek. Była to świetna okazja, aby zakupić „słodką walentynkę” jako dowód sympatii dla drugiej osoby. Ponadto pieniążki zbierano podczas wydarzeń takich jak: szkolna uroczystość w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły, w czasie trwania dyskoteki walentynkowej oraz wywiadówki śródrocznej. Do zbiórki przyłączyli się również przedstawiciele oraz pracownicy Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, gdzie 2 marca br. gościły dwie uczennice – wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas z opiekunami: Księdzem wikariuszem Mariuszem Rozinem i Dyrektorem ZPO Oleszno, Członkiem Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Rafałem Pacanowskim. Tu również nasi Wolontariusze otrzymali wsparcie. Szkolnymi koordynatorami akcji byli opiekunowie: samorządu uczniowskiego, szkolnego wolontariatu oraz szkolnego koła Caritas.

Doskonałym podsumowaniem tej akcji niech będą słowa sentencji:
„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” (autor nieznany)