Karolina Kowalczyk finalistką XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej

Karolina Kowalczyk uczennica klasy drugiej naszej szkoły została finalistką XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej pod hasłem „Obudź dzień... poezją”, który organizowany jest przez Samorządową Szkołę Podstawową im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 marca w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.
Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów. Nagrody dla uczestników wręczyli m.in. Joanna Kasprzyk Dyrektor Biura Senatora RP Jacka Włosowicza, Katarzyna Nowacka Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, Sylwester Kasprzyk Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach.

W XXXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Wandy Łyczkowskiej wzięło udział 450 recytatorów ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego z 14 powiatów i 49 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 36 recytatorów.( w tym 11 recytatorów w kategorii P 0- III). Uczennicę do konkursu przygotowywała Pani Iwona Kwaca.
Naszej finalistce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.