Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku wolontariusze z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrali – 3 801,36 zł. To nasz rekord! - bo jest to więcej o 959,08 zł. niż w roku poprzednim. Koordynatorami tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie byli: 34 Drużyna Harcerska i Samorząd Uczniowski. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie. Czterech wolontariuszy w składzie: Maja Budzynowska, Mikołaj Gacia, Małgorzata Kowalczyk i Kinga Koźmińska kwestowało przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję, wolontariusze w poniedziałek – 23.01.2023r. uczestniczyli w odprawie zorganizowanej w Domu Kultury we Włoszczowie, podczas której:

  • zastali zapoznani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie z zasadami bezpiecznego kwestowania, oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia, np. w razie napadu. Policjanci podkreślili że w tym dniu bezpieczeństwo wolontariuszy jest najważniejsze, bo to życie i zdrowie są wartościami nadrzędnymi,
  • poznali „Regulamin Wolontariusza 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” odczytany przez Szefa Sztabu,
  • odebrali identyfikatory, puszki i serduszka - spakowane w mini plecaczki z logiem mBanku.

Od samego rana w niedzielę tj. 29 stycznia 2023r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasi wolontariusze zebrali – 3 801,36 zł. Puszki poszczególnych wolontariuszy zawierały:

  1. Mikołaj Gacia - 1 420,92 zł.
  2. Maja Budzynowska - 1 390,73 zł.
  3. Kinga Koźmińska - 573, 01 zł.
  4. Małgorzata Kowalczyk - 416,70 zł.

Na taką zawartość naszych puszek miały wpływ datki mieszkańców zebrane tego dnia w trakcie kwesty. Zebrane przez nas pieniądze jak wynika z informacji Głównego Sztabu, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla szpitali, który pozwoli na szybszą diagnostykę sepsy. W tym dniu „troszkę chłodnym, ale pogodnym” jeśli chodzi o zjawiska pogodowe, szczególnie dziękujemy za okazane wsparcie i za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!! - wszystkim darczyńcom. Flora Edwards powiedziała kiedyś znamienne słowa: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Z całego serca wierzymy, że tak właśnie się stanie. Opiekę nad wolontariuszami z naszej szkoły pełniły: p. Anna Resiak i p. Dorota Sitkowska.

Wolontariusze z Oleszna

 

 

 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ