Get Adobe Flash player

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2022 r. o godz. 12.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W podziękowaniu za trud naszych nauczycieli uczniowie klasy 4 oraz uczniowie klasy 8A pod kierunkiem p. Emilii Czapli, p. Marioli Kamińskiej i p. Aldony Kowalczyk przygotowali montaż słowno – muzyczny oraz inscenizację pod tytułem „Express do wiedzy”. Przepiękną dekorację wykonali p. Andrzej Kowalczyk i p. Zdzisława Kowalczyk.
Swoja obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Krasocin - pan Ireneusz Gliściński, kierownik CUW w Krasocinie - p. Irena Kuśmierczyk oraz Radny Gminy Krasocin – p. Antoni Drej.

Przed częścią artystyczną Wójt Gminy Krasocin – p. Ireneusz Gliściński wraz z kierownik CUW - p. Ireną Kuśmierczyk złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie wręczyli Nagrodę Wójta Gminy Krasocin księdzu Mariuszowi Rozinowi za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
W pierwszej części akademii odświętnie ubrani uczniowie klasy czwartej wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność „Za trud, za serce, za uśmiech”, jaki wkładają nauczyciele w swoją codzienną pracę.
Druga część przebiegała według nietypowego scenariusza. Wszyscy nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście otrzymali od uczniów klasy 8A bilety do pociągu do wiedzy. Pani Wicedyrektor Mariola Kamińska i zaproszeni goście zajęli honorowe miejsca w lokomotywie, a do nich przyłączali się kolejni nauczyciele przyprowadzani przez uczniów klasy 8A w rytm piosenki „Jedzie pociąg do wiedzy, maszynista już siedzi. Dyrektorze łaskawy, zawieź wiedzę do sławy”. Gdy wszyscy usiedli w pociągu, uczniowie hucznie odśpiewali „100 lat”, a na głowy spadło konfetti - płatki róż. Zaskoczonym i wzruszonym nauczycielom i pracownikom szkoły uczniowie wręczyli słodki upominek.
Po uroczystości głos zabrała p. Wicedyrektor Mariola Kamińska, która skierowała słowa uznania dla nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych za ich zaangażowanie, wdrażanie ciekawych pomysłów i inicjatyw, dzięki którym nasza szkoła staje się wyjątkowa. Na koniec wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły i pogratulowała sukcesów, życząc wszystkim nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania trudnego zawodu, a pracownikom wszelkiej pomyślności, optymizmu i spełnienia marzeń. Jednocześnie podziękowała p. Emilii Czapli i p. Aldonie Kowalczyk za przygotowanie akademii.

Organizatorzy

 

 

 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ