Dzień Języków Obcych

6 czerwca świętowaliśmy Szkolny Dzień Języków Obcych. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania zebranych w językach angielskim i niemieckim. Następnie uczniowie klasy 4 zaśpiewali anglojęzyczną piosenkę pt. ”Timetable song” przygotowaną pod kierunkiem pani Emilii Czapli. W kolejnym punkcie wydarzenia uczniowie przystąpili do udziału w konkursach przeprowadzonych przez panie: Małgorzatę Stolarczyk i Brygidę Jasnos.

Zmagania konkursowe zostały przygotowane w aplikacji „KAHOOT”:
• dla klas 4 i 5 – „Mistrz Języka Angielskiego”
• dla klas 7 i 8 – „Mistrz Języków Obcych".
Z klas czwartej i piątej na 20 pytań z języka angielskiego odpowiadało 37 uczniów, natomiast z klas siódmych i ósmych na 15 pytań z języka angielskiego i 10 pytań z języka niemieckiego udzielało odpowiedzi 50 uczestników. Wszyscy korzystali ze swoich telefonów komórkowych i z ogromnymi emocjami na bieżąco śledzili pojawiające się na ekranie wyniki.
Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:
w kategorii „MISTRZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO”:
1.Miejsce- Erwin Kowalik
2.Miejsce – Julia Piwońska
3.Miejsce – Małgorzata Kowalczyk
wyróżnienia: Magdalena Kowalczyk i Alicja Mazur,
w kategorii „MISTRZ JĘZKÓW OBCYCH”:
1.Miejsce- Adam Lichosik
2.Miejsce – Martyna Dzięcioł
3.Miejsce – Julia Przepióra
Wyróżnienia: Oliwier Kowalczyk i Sebastian Janik.
Nagrody wręczyła wicedyrektor szkoły p. Mariola Kamińska.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dyplomów i nagród rzeczowych dla zwycięzców.
Spotkanie przygotowały nauczycielki języków obcych: p. B. Jasnos, p. M. Stolarczyk.