Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

1 czerwca uczniowie z klasy pierwszej oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych były na wycieczce z Wieliczce. Kopalnia uchodzi za jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Podczas wycieczki trasą turystyczną z przewodnikiem dzieci mogły podziwiać wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały dzieciom wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, wierzeniach.

Za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami… znajduje się świat magii, śmiechu i dziecięcej wyobraźni. To piękna podziemna kraina. Pełna tajemnic, bajkowa Solilandia. Tutaj ciągle coś się działo i nikt nie wie, co to nuda. Każda spędzona chwila i każdy zrobiony krok kierują małego odkrywcę ku wspaniałej, wielkiej przygodzie. Wędrówka po Trasie turystycznej przez Kopalnię Soli „Wieliczka” połączona jest z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkali tu Skarbnika, pojawił się w towarzystwie wesołego soliludka.
Zwiedzanie kopalni zakończyło się smacznym obiadem. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Organizatorkami wycieczki były panie: M. Spurek, Z. Kowalczyk, I. Kwaca.

           

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ