Get Adobe Flash player

Biwak harcerski z okazji Dnia Dziecka w Żelisławicach

Piątek – 03.06.2022r. Po zakwaterowaniu w szkole w Żelisławicach i po kolacji odbył się apel powitalny. Potem otrzymaliśmy bardzo ważne zadanie do wykonania. W drużynach musieliśmy odczytać informacje zapisane szyfrem MA-LI-NO-WE-BU-TY. Okazało się, że to były zaszyfrowane zdania, które musieliśmy wykonać przed ogniskiem. Tym razem spotkaliśmy się na biwaku w odsłonie Dzikiego Zachodu. Nasza drużyna/plemię przybrała nazwę „OLSZA”, bo jesteśmy z Oleszna.

Oto wymyślona przez nas historia naszego plemienia: „Wieki, wieki temu druhna Olsza – Anna założyła plemię na Dzikim Zachodzie, składające się z osób, które uratowała od ataku dzikich zwierząt. W tym momencie staliśmy się wielką rodziną, w której zapanował pokój, spokój i porządek. Nasze plemię ciągle się doskonali, zdobywając różne sprawności i umiejętności. Szanuje drugiego człowieka – brata Indianina. Dążymy do kontaktów z innymi plemionami i dlatego dziś jesteśmy z Wami”. Dużo radości było przy oglądaniu przedstawień pozostałych drużyn/plemion. Zabawie tej towarzyszyły pląsy i piosenki harcerskie. Wieczór był ciepły – tylko dokuczały komary. Okazało się że mamy mały sukces, bo wymyślona przez nas historyjka zapewniła nam drugie miejsce w rywalizacji drużyn. Tych drużyn było dziewięć.
Sobota – 04.06.2022r. Od rana pada, pada, pada …. Po śniadaniu, przygotowywaliśmy się do gry, tzw. skróconej „Pięćdziesiątki”, bo była to „Trzydziestka”. Odpowiadaliśmy na pytania związane z harcerstwem. Wcześniej musieliśmy je odszukać, bo były ukryte w różnych miejscach budynku szkoły. I znów byliśmy na podium w tej konkurencji, zajmując trzecie miejsce. To nic, że padało do obiadu, my bawiliśmy się świetnie.
Po obiedzie przestało podać. Jedni toczyli rozgrywki sportowe na boisku, a inni korzystali z atrakcji dwóch dmuchanych zamków – wspinaczka go góry, a potem zjeżdżanie to wielka frajda. Po takim wysiłku smacznie zjedliśmy kiełbaski z grila. Dzień zakończył apel wieczorno – pożegnalny.
Niedziela – 05.06.2022r. Po śniadaniu posprzątaliśmy salę, w której byliśmy zakwaterowani i jeszcze inny dodatkowo wyznaczony teren szkoły.
To był udany biwak. Nawiązaliśmy wiele kontaktów z harcerzami innych drużyn. Opiekę nad nami sprawowała druhna Anna Resiak. Nasza druhna pomagała nam także przy rozwiązywaniu wielu zadań – „niespodzianek”.

W biwaku uczestniczyli druhowie - harcerze:
1. Izabela Fitas
2. Bartłomiej Kapelusz
3. Małgorzata Kowalczyk
4. Nadia Mogielska
5. Dominika Picheta
6. Sandra Sitkowska
7. Oskar Sitkowski
8. Daria Cierpica
9. Helena Trela
10. Maja Budzynowska
11. Wiktoria Komisarczyk

Uczestnicy biwaku

           

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ