Nasi uczniowie uczestniczyli w Pierwszej Gminnej Gawędzie Czytelniczej

W dniu 2 marca w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odbyła się Pierwsza Gminna Gawęda Czytelnicza. Działanie edukacyjne miało na celu zaszczepienie wśród młodego pokolenia mody na czytanie.

To kolejna akcja upowszechniająca czytanie wśród dzieci, w której uczestniczyliśmy. Skierowana była do uczniów klas I–III ze wszystkich szkół  gminy, dlatego nie mogło zabraknąć na niej dzieci z naszej szkoły. Regulamin przewidywał udział 4 osób. Reprezentowały nas uczennice klas III, które przedstawiły baśń o Kopciuszku. W rolę tytułową wcieliła się Aleksandra Barcińska. Macochą  była Magdalena Pytlos, a jej córkę odegrała Patrycja Klim. Postaciom towarzyszył narrator w osobie Patrycji Kościołek.

Młodzi aktorzy w pięknych  kreacjach przybliżyli widzom dolę Kopciuszka w domu Macochy. I chociaż jeszcze trzy  szkoły podjęły się przedstawienia scen z tej baśni, to okazało się, że każda grupa pokazała inną odsłonę. Kwestie  wypowiedziane przez naszych aktorów dopełniały odpowiednio dobrane stroje, a przemyślenia o losach sieroty mali artyści  zaprezentowali w utworach muzycznych.

Z zadowoleniem i zaciekawieniem obserwowaliśmy także inne postacie baśniowe zagrane przez koleżanki i kolegów z pozostałych szkół.

Organizatorom dziękujemy za serdeczne przyjęcie, słodki poczęstunek, otrzymany pamiątkowy dyplom i  książkę. Jeżeli otrzymamy kolejne zaproszenie na tego typu imprezę, z przyjemnością z niego skorzystamy.