Wizyta pierwszaków w bibliotece

17 maja 2016 roku uczniowie klasy I b  z wychowawczynią panią B. Mulewicz i panią J. Lichosik odwiedzili Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Olesznie. Pierwszaki przypomniały  sobie regulamin, zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni internetowej oraz zasady zachowania  obowiązującej  w bibliotece ciszy, czego dały przykład z uwagą słuchając przygód „Jasia Czytalskiego” autorstwa pana A. Cieszydruk- Oczko.

Zabawa w „Zgadnij kim jestem” przysporzyła naszym milusińskim wiele radości. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  zakładki do książek z informacją o godzinach otwarcia biblioteki. Zostały również zaproszone, wraz z rodzicami, do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Zaś klasa I a złożyła wizytę w bibliotece w dniu 20 maja. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z pracą w bibliotece, księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach między innymi rozwiązywały rebusy i kolorowały hasło pod którym, obchodzony był tegoroczny Tydzień Bibliotek: „Biblioteka Inspiruje".
Na zakończenie wypożyczyły sobie książeczki i otrzymały pamiątkowe zakładki.

Wyjścia do biblioteki miały na celu zacieśnienie współpracy między bibliotekami i zwiększenie zainteresowania książką , a co za tym idzie, przyczynienie się do wzrostu czytelnictwa wśród dzieci.