Sukces Oli w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Feliksa Raka

18 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie oraz ich rodzice i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć inscenizację utworu Feliksa Raka „Krasockie wesele". Spektakl przygotowała młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. Po spektaklu galę rozpoczął pan Stanisław Nyczaj, prezes Związku Literatów Polskich Oddział Kielce i przewodniczący konkursowego jury. W swoim przemówieniu gratulował laureatom, podziękował także bibliotece i władzom samorządowym za organizację konkursu, jego rozpowszechnianie na terenie całego kraju.

Prezentacji postaci i twórczości Feliksa Raka oraz krótkiego podsumowania X edycji konkursu dokonał pan Tadeusz Stolarski.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Miło mi poinformować, że wśród laureatów znalazło się kilkoro uczniów naszej szkoły. Największy sukces odniosła uczennica klasy VI Aleksandra Szklarz, która zajęła III miejsce. Cieszy nas fakt, że Ola systematycznie bierze udział w konkursie i corocznie jej twórczość jest zauważana i doceniana przez jury konkursu. Uczennica z przyjemnością oglądała swoje zdjęcia z poprzednich podsumowań konkursu, zdobiące wnętrza biblioteki i zapowiedziała, że nadal będzie pisać wiersze.

Wśród wyróżnionych znalazł się Mateusz Wójcikowski z kl. VI, a także Nikola Patyńska i Anna Lichosik klasy III b oraz Patrycja Kowalczyk z klasy II a.

Uczniów do konkursu przygotowali: p. Edward Karpiński, p. Teresa Siwek, p. Zdzisława Kowalczyk.

Jolanta Lichosik