Sukces uczniów w II Gminnym Przeglądzie Talentów w Językach Obcych

Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą.

Honore de Balzac

W dniu 15 czerwca 2016r.  słowa znanego francuskiego powieściopisarza, iż „Talent polega na połączeniu siły twórczej ze zdolnością wykonawczą”, potwierdzili uczniowie naszej szkoły. Wzięli oni udział  w  II Gminnym  Przeglądzie Talentów w Językach Obcych, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową  im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych, recytatorskich oraz językowych.  Organizatorzy oraz jury podkreślili, iż poziom uczestników tegorocznego przeglądu był bardzo wysoki.

Nasi najmłodsi uczniowie:  Judyta Drej,  Martyna Dzięcioł, Maja Kowalczyk, Adam Lichosik  i  Adam Mogielski zaśpiewali piosenkę w języku angielskim i zajęli II miejsce w swojej kategorii.

W kategorii klas IV – VI naszą szkołę reprezentowali: Karol Siwek, który recytował fragment monologu Hamleta w języku angielskim, oraz Aleksandra Szklarz, która wykonała piosenkę w języku niemieckim. Karol swoją interpretacją wywalczył II miejsce.

Gimnazjum zarówno w języku niemieckim jak i angielskim reprezentowały uczennice klasy pierwszej: Roksana Lesiak , zdobywając I miejsce oraz Eliza Gacia i Gabriela Rogala, zdobywając miejsce II.  Roksana recytowała wiersz w języku niemieckim, natomiast Eliza i Gabrysia  śpiewały piosenkę po angielsku.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki języków obcych: p. Małgorzata Stolarczyk,
p. Magdalena Marcinkowska, p. Maria Estera Gacia oraz p. Brygida Jasnos.