„Rozświetlmy świat nadzieją” - Akcji Pola Nadziei

9 października w naszej szkole nastąpiła inauguracja 15. Edycji Akcji Pola Nadziei. Hasłem tegorocznych „Pól Nadziei 2024-25” są słowa „Rozświetlmy świat nadzieją”. Uczniowie wraz z nauczycielami, Panią Dyrektor: Justyną Michałek i Panią Wicedyrektor: Patrycją Dudek  w asyście zaproszonych gości: Vice Starosty Powiatu włoszczowskiego Łukasza Karpińskiego, Wójta Gminy Krasocin: Pana Ireneusza Gliścińskiego, p. Rafała Pacanowskiego członka zarządu powiatu włoszczowskiego, a także przedstawicieli Policji oraz Straży Pożarnej z opiekunem Szkolnego Koła Caritas ks. Mariuszem Rozinem, zasadzili cebulki żonkili - kwiatów będących symbolem nadziei.

To wezwanie do niesienia bezinteresownej pomocy ludziom chorym i cierpiącym. Wiosną, gdy zakwitnie piękne "poletko żonkili", fundusze -pozyskane z ich sprzedaży- przekażemy na pomóc pacjentom kieleckiego hospicjum.