BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY

16 października 2024 o godz. 12.00 podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie dołączyli do próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Wydarzenie to organizowała Fundacja WOŚP. Akcja trwała pół godziny przy wsparciu pani wicedyrektor p. Patrycji Dudek, ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy- p. Kamila Nidzińskiego i oraz wychowawców.

W edycji z 2019 r. wzięło udział najwięcej uczestników. Czy udało się pobić ten rekord? Tego dowiemy się już wkrótce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Koordynator szkolny: p. Iwona Kwaca