Inauguracja akcji "Pola Nadziei" - 2024

W środę, 2 października, zainaugurowana została akcja Pola Nadziei 2024/2025, której celem jest objęcie społecznym wsparciem Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. To już piętnasta edycja kampanii Pola Nadziei organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Ma edukować i promować wszystkie działania, które umożliwiają funkcjonowanie i finansowanie kieleckiego Hospicjum.

Akcję zapoczątkowała msza św. sprawowana przez ks. bp Andrzeja Kaletę w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Następnie uczestnicy spotkania, w tym grupa uczniów naszej szkoły z opiekunem Szkolnego Koła Caritas ks. Mariuszem udaliśmy się na aulę w klasztorze oo. Kapucynów na inauguracyjne prelekcje przedstawicieli Caritas i Dzieła Hospicyjnego. Tu nasza grupa otrzymała cebulki żonkili, do posadzenia na terenie naszej szkoły. Na zakończenie udaliśmy się na rabatkę przed Centrum Handlowym "Korona", aby zasadzić tam cebulki żonkili.