Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Internetowe spotkania z kulturą

Przyjazne strony - spotkania z kulturą

Wiersze dla dzieci.pl to portal rozrywkowo-edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera wiersze (w formie tradycyjnej i multimedialnej), teatrzyk, gry edukacyjne i radio, którego można słuchać w dowolnym momencie. Odpowiednio przygotowane treści pozwalają na aktywną zabawę już nawet trzyletnim dzieciom. Życzymy miłej zabawy.


www.kula.gov.pl - to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych. To interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poprzez szereg angażujących, i edukujących aktywności poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki. Zapraszamy więc na wirtualne podróże po najpiękniejszych miastach Polski i niezapomniane spotkania z ich mieszkańcami, bohaterami legend oraz pięknymi zabytkami. 


Pomimo, że od czasów, w których pisali Julian Tuwim oraz Jan Brzechwa upłynęło ponad pół wieku, dla wielu czytelników polska poezja dla dzieci wciąż zaczyna się i kończy na wierszach tych dwóch poetów. Ich sława przyćmiła dokonania wielu poprzedników i trwa dalej. A przecież jest bardzo wielu poetów, którzy stworzyli piękne wiersze dla dzieci. Niektóre wierszyki są zabawne i rozśmieszają, inne pouczają lub przedstawiają piękno otaczającego świata.

Na tym portalu można nie tylko poczytać, ale i posłuchać wielu pięknych wierszyków. Naprawdę warto tutaj zaglądać.


 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ