Get Adobe Flash player

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

W dniu 05.06.2023r. dzieci i uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie odwiedzili Magiczne Ogrody w Trzciankach oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. W wycieczce uczestniczyli: Krasnale pod opieką p. Wioletty Nowickiej, kl. I pod opieką p. Justyny Michałek, kl. IIB pod opieką p. Teresy Siwek oraz uczniowie kl. III. Przygoda w Magicznych Ogrodach rozpoczęła się od spotkania z Mordolami, a tajemnice tego cudownego miejsca poznawaliśmy w towarzystwie Wróżki, która pomogła nam wyczarować niesamowitą tęczę. Kolejną przygodą było wejście na grzbiet Kamiennego Zorana i przeprawy tratwą. Po ciężkiej przeprawie odpoczywaliśmy w przepięknej Różance, w której podziwialiśmy cudowne róże we wszystkich kolorach tęczy. Krótki odpoczynek dodał nam sił, aby zwiedzić Marchewkowe Pole oraz przeprawić się przez Mosty w Krasnoludzkim Grodzie. Końcowym punktem naszej podróży przez magiczny świat było pokonanie przeszkód w Koronach Drzew, a najodważniejsi z nas spotkali się z samym Zoranem w jego Mroczysku.

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. To państwowa instytucja kultury powołana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W muzeum dzieci i uczniowie poznali historię i tradycję sił powietrznych. Zaznajomili się z procesem szkoleniowym, pracą pilota samolotu wojskowego oraz jego umundurowaniem. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość poznania statków powietrznych od wewnątrz. Dzieci weszły na pokład śmigłowca MI-6, samolotu JAK-40 oraz AN-26.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał wzajemnej integracji oddziałów międzyszkolnych, a przeżyte przygody w Niezwykłej Bajkowej Krainie i Stolicy Polskich Skrzydeł na długo pozostanie w naszej pamięci.

organizatorzy

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ