Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym roku cała Polska świętowała 105 rocznicę odzyskania niepodległości.
Nasza placówka również godnie uczciła to ważne święto. Delegacja Społeczności Szkoły w składzie - dyrektor Rafał Pacanowski, wicedyrektor Teresa Szczepańska, sekretarz Aneta Łapot oraz Prezydium Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Chojnacka przewodnicząca, Wiktoria Komisarczyk - sekretarz i Erwin Kowalik - członek Prezydium, złożyli wiązankę kwiatów oraz symboliczny znicz przed tablicą ku czci poległych partyzantów Armii Krajowej. Wszyscy uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły przyozdobili z tej okazji swoje ubrania kotylionami. Klasy 4 i 7 przygotowały wyjątkowy montaż słowno-muzyczny, po którym cała społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem zaśpiewała kilka pieśni legionowych.

To nadzwyczajne wydarzenie stworzyło również okoliczności do obejrzenia przez wszystkich kilkuminutowego filmu z wykonaniem hymnu państwowego przez uczennice naszej szkoły – Lenę Grabiec z klasy 2a, Karolinę Kowalczyk z klasy 3 i Zuzię Lichosik z klasy 2b. Film ten został przesłany do Ministerstwa Sprawiedliwości na ogólnopolski konkurs pt. „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości”. Dodatkowo w ramach akcji MEN „ Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Nad całością uroczystości czuwały panie: B. Jasnos, M. Stolarczyk, B. Tkaczyk-Omasta.