IV edycji projektu "Kochane Pierwszaki"

W dniu 21 września 2023r. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie wzięły udział w IV edycji projektu edukacyjno - profilaktycznego "Kochane Pierwszaki". Impreza odbyła się w Hali Legionów w Kielcach i zgromadziła ponad 3000 pierwszoklasistów z przeszło stu szkół z województwa świętokrzyskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik życząc pierwszakom bezpiecznego roku szkolnego obfitującego w liczne sukcesy edukacyjne.

Podczas wspólnych gier i zabaw najmłodsi uczniowie poznali i kształtowali najważniejsze  umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz przewidywania skutków zabaw w pobliżu i na jezdni. W czasie spotkania podczas wspólnej modlitwy Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk udzielił dzieciom błogosławieństwa i poświęcił szkolne plecaki. Następnie dzieci miały możliwość z bliska poznać specjalistyczne pojazdy policji, straży pożarnej i wojska polskiego. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe odblaski i słodki upominek.