Get Adobe Flash player

Pola Nadziei


,,Bogatym nie jest ten kto posiada,
Lecz ten kto daje”
Św. Jan Paweł II

,,Pola Nadziei” to akcja, która od wielu lat jest przeprowadzana w całej Polsce. Ma ona na celu zbieranie funduszy na potrzeby hospicjum. Również uczniowie naszej szkoły wyrazili wielkie zainteresowanie przyłączeniem się do tej akcji. Pierwsze kroki poczynili, jako członkowie Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu, już w październiku zeszłego roku, sadząc przed szkołą piękne żółte żonkile- symbol Pól Nadziei.


Główna zbiórka odbyła się w dniach 18-20 kwietnia 2023r. Największe podziękowania należą się dla uczniów-wolontariuszy z klasy 8A i 8B, którzy przeprowadzili całą zbiórkę po opieką Księdza Mariusza Rozina. Swój wkład w naszą działalność miały: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, PCKR Włoszczowa, Dyrekcja Basenu NEMO we Włoszczowie oraz Dyrekcja Domu Kultury we Włoszczowie. W ramach wdzięczności za każdy przekazany datek, uczniowie wręczyli darczyńcom wcześniej posadzone żonkile. Swoimi datkami wspomogli Nas również uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy otrzymali papierowe żonkile, które wykonali uczniowie pod bacznym okiem Pani Teresy Siwek.
Wielkie podziękowania należą się dla naszych najmłodszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Olesznie, którzy również dołożyli cegiełkę do akcji.
Dzięki wielkim sercom wszystkich darczyńców udało nam się zebrać i przekazać na ręce włoszczowskiego hospicjum sumę 1215,05 zł.

Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.

 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ