Wycieczka do Łodzi

27 kwietnia uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do ZOO i Orientarium w Łodzi pod opieką Pani wicedyrektor Marioli Kamińskiej oraz wychowawców: p. Iwony Kwacy oraz p. Małgorzaty Skoczek. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków. Największą atrakcją Orientarium był podwodny tunel o długości ok. około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny i płaszczki. Wielką atrakcją okazał się także wybieg i basen dla słoni. O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Mandoriii. MANDORIA to tematyczny park rozrywki w Rzgowie. Tematyka parku jest oparta o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach wybijania monet, poznali historię pieniądza oraz fantastycznie bawili się na wszystkich atrakcjach.
Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone z bagażem cennych informacji przyrodniczych oraz nowych doświadczeń.