Szkolna akcja: "Nakręć się na pomaganie"

Regulamin szkolnej akcji charytatywnej

,,NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”

1) Organizator akcji: Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie.
2) Osoby odpowiedzialne za organizację akcji: p. Aldona Kowalczyk, p. Wioletta Nowicka.
3) Czas i miejsce akcji:
Od 17 kwietnia 2023 r. do 9 czerwca 2023 r.
Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie, ul. Szkolna 34, 29-105 Krasocin

4) Cel akcji:
Celem akcji zbierania plastikowych nakrętek jest pomoc chorym dzieciom. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucamy ich z odpadami do śmieci! Zebrane nakrętki oddajemy potrzebującym dzieciom. To charytatywno-ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, zdobyło w naszej szkole szeroką popularność i stało się codziennością. Zbiórka nakrętek jest pomysłem sprawdzonym. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących.
5) Przedmiotem akcji jest zbiórka surowców wtórnych - plastikowych nakrętek od butelek.
6) Co zbieramy?
Zbieramy nakrętki plastikowe tylko i wyłącznie:
- z butelek po napojach, sokach,
- z pojemników po chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty, płyn do mycia naczyń itp.),
- z pojemników po kawie.
Nie zbieramy:
- nakrętek metalowych,
- nakrętek z butelek po olejach, smarach,
- nakrętek z pojemników po farbach, lakierach i innych trujących chemikaliach.
7) Warunki uczestnictwa:
• udział w akcji mogą brać uczniowie ze wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie oraz dzieci z grup przedszkolnych z Samorządowego Przedszkola w Olesznie,
• klasy / grupy przedszkolne, uczniowie / przedszkolaki, przekazują zebrane surowce wtórne organizatorom akcji w czasie jej trwania.
• Uczniowie / przedszkolaki przynoszą nakrętki zważone, w podpisanej (imię, nazwisko, klasa / grupa przedszkolna) torebce lub worku. Nauczyciele odbierający nakrętki będą weryfikować ich wagę i wpisywać na stosowną listę
• podsumowanie akcji odbędzie się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.
8) Nagrody:
• uczniowie / przedszkolaki, którzy zbiorą najwięcej nakrętek otrzymają nagrody (wyszczególnione zostaną trzy pierwsze miejsca),
• wszyscy uczestnicy akcji otrzymają dyplomy,
• wyróżnienie otrzyma również klasa / grupa przedszkolna, która zbierze największą ilość nakrętek (wyszczególniona zostanie jedna klasa / grupa przedszkolna),
• uczestniczący w akcji uczeń otrzyma za udział w akcji dodatkowe punkty z zachowania.

Organizatorzy:
p. Aldona Kowalczyk