Kacper Migacz - finalistą IV Wojewódzkiego Konkursu z Historii w roku szkolnym 2022/2023

Kacper Migacz, uczeń klasy VIIIA w bieżącym roku szkolnym uczestniczył w IV Wojewódzkim Konkursie z Historii dla uczniów szkół województwa świętokrzyskiego, organizowanym corocznie przez Kuratorium Świętokrzyskie w Kielcach. W tegorocznej edycji wspomnianego konkursu, Kacper dzięki nauce własnej oraz dodatkowym spotkaniom z nauczycielem historii, p. Ryszardem Kowalczykiem, uzyskał podczas II etapu najwyższy wynik w województwie.

Pozwoliło mu to na awans do etapu wojewódzkiego konkursu, w którym osiągnął status finalisty. Naszemu uczniowi składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Wierzymy, że w szkole średniej, będzie dalej rozwijał swoje historyczne zainteresowania oraz naukowe pasje. Powodzenia!

Ryszard Kowalczyk, historyk SP im. AK w Olesznie