Get Adobe Flash player

Walentynki w naszej szkole

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Nazwa tego niezwykłego święta pochodzi od imienia Św. Walentego – patrona zakochanych. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek(najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem). Uczniowie naszej szkoły, także pamiętali o dniu zakochanych.

Z tej okazji, jak co roku zorganizowano pocztę walentynkową. Już 23 stycznia przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów z naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W środę korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcję listonoszów pełniły uczennice klasy VIII a . Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele oraz obsługa szkoły.

Organizatorki: Aldona Kowalczyk, Wioletta Nowicka

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ