Spektakl teatralny pt. "Pierścień Morfeusza"

14 listopada 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie przedszkolaki z grup Misie i Tygryski oraz uczniowie klas I - III mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym spektaklu teatralnym pt. "Pierścień Morfeusza". Aktorzy z Teatru "Blaszany Bębenek" mistrzowsko odegrali rolę bohaterów popularnej bajki "Smerfy". Fabuła spektaklu dotyczyła poszukiwania przez te małe, niebieskie stworki sposobu na pokonanie swoich nocnych koszmarów. Okazało się, że problem ten rozwiąże zdobycie magicznego Pierścienia Morfeusza. To jednak nie było takie proste...

Na szczęście Smerfom pomogła nasza widownia. Aktorzy mieli wspaniały kontakt z publicznością, zapraszali chętnych uczniów i przedszkolaków na scenę, gdzie czekały na nich różne zadania, angażowali wszystkich obecnych do wspólnej zabawy. Wzbudzali zainteresowanie dzieci barwnymi kostiumami, zmieniającą się scenografią, oprawą muzyczną, kunsztem aktorskim i serdecznością. Te wszystkie elementy wpłynęły pozytywnie na wrażenia, których doznawała publiczności podczas spektaklu. Fundatorem  tego wydarzenia w naszej placówce była Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie.

Dziękujemy. M. Kawka