Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów w konkursie poetyckim

16 listopada 2022 r. Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa Raka w Krasocinie odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. Od kilkunastu lat wśród laureatów konkursu są także uczniowie naszej szkoły. W tym roku również uczestnicy z Oleszna stanęli na podium. Wyróżnienie to tym większe, że z roku na rok osób biorących udział w konkursie jest coraz więcej, a nagrodzone dzieci i młodzież z naszej placówki znajdują się w doborowym towarzystwie obok uczniów ze szkół w Warszawie, Pile, Bytomiu, Lublinie, Włoszczowie.

Corocznie organizatorzy dbają o odpowiednią oprawę gali zapraszając znakomitych gości reprezentujących władze samorządowe obejmujące mecenatem konkurs. Wśród zaproszonych jest zawsze rodzina Patrona, jury konkursu, dyrektorzy okolicznych szkół, przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach a wśród nich laureaci i wyróżnieni w konkursie.
Splendoru uroczystości dodaje zawsze nastrojowa oprawa muzyczna. Uczestnicy wydarzenia mają poczucie, że biorą udział w ważnym, podniosłym i niezwykłym przedsięwzięciu. Być może i nastrój tego dnia zachęca do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu poetyckiego.

To niezwykłe święto słowa, czyli udział w konkursie i otrzymanie nagród, okazało się szczęśliwe dla kilkorga uczniów z naszej szkoły.
W kategorii klas VII-VIII:
III miejsce zdobyła Patrycja Kowalczyk, z klasy VIII a,
I wyróżnienie otrzymał Dominik Karpiński, również z klasy VIII a.
W kategorii I-III:
II miejsce zajęła Zuzanna Skiba, z klasy I a,
II wyróżnienie przypadło Zofii Pałce, z klasy I a,
III wyróżnienie to nagroda dla Leny Grabiec, z klasy I a.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.