Get Adobe Flash player

Wycieczka do Krakowa w ramach projektu: "Poznaj Polskę"

25 października 2022 roku uczniowie klasy II i III w ramach projektu „Poznaj Polskę” odwiedziły Kraków. Wycieczka miała na celu przybliżyć uczniom historię oraz piękno dawnej stolicy Polski. Najpierw spotkaliśmy smoka wawelskiego i mieliśmy okazję zerknąć do jego jaskini. Podziwialiśmy również królową naszych rzek – Wisłę. Spacerkiem udaliśmy się na Wawel. Duże wrażenie wywarł na uczniach dziedziniec z krużgankami arkadowymi oraz brama wjazdowa. Z Wawelu udaliśmy się zabytkowymi ulicami na Rynek Starego Miasta. Po drodze podziwialiśmy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła oraz zwiedziliśmy wnętrze kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja z XI wieku.

Rynek Starego Miasta słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najstarszy ogród botaniczny w Polsce jest doskonałym miejscem wypoczynku i edukacji. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się szklarnie z przeróżnymi okazami roślin. Prosto z ogrodu pojechaliśmy na smaczny obiad, a następnie do Muzeum Lotnictwa Polskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa.
Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.
Opiekunami na wycieczce były: p. Iwoną Kwaca, p. Małgorzatą Skoczek, p. Anna Nowicka i p. Jolanta Kowalczyk oraz p. M. Kamińska. 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ