Get Adobe Flash player

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek 2022 pod hasłem: „To się musi powieść” odbyła się w piątek 30 września. Wzięli w niej udział uczniowie klasy IV z wychowawcą p. Andrzejem Kowalczykiem oraz uczniami z klasy VIII a pod opieką p. Marioli Kamińskiej. Wychowawcy klas połączyli imprezę biblioteczną z noclegiem w swoich klasach. Uczniowie zaopatrzeni w ekwipunek do spania zjawili się późnym popołudniem w szkole. Po rozlokowaniu w klasach udali się do biblioteki, aby tam przeżyć niecodzienne przygody.

Nauczyciel bibliotekarz p. Jolanta Lichosik oraz wychowawca świetlicy p. Zdzisława Kowalczyk przygotowały dla nich szereg absorbujących zadań. Najpierw uczestnicy zabawy mieli przygotować okolicznościowe plakaty. Litery do hasła zostały ukryte w księgozbiorze biblioteki. Słuchając instrukcji uczniowie odnaleźli hasło i przygotowali plakat. Potem zgadywali, którzy ze znanych twórców literatury polskiej byli bibliotekarzami. Informacje od uczniów potwierdziły encyklopedie i słowniki. Następnie uczniowie rozszyfrowywali „zagadki z szarej okładki”- prezentujące autorów książek i utwory związane z naszym regionem. Kolejną atrakcją było „czytanie przy świecach”. Najlepsi czytelnicy przeczytali fragmenty serii wydawniczych: „Magicznego drzewa” i „Bajek filozoficznych”.
Na koniec uczniowie przystąpili do zabaw ruchowych. Było wiele emocji podczas układania „wieży z książek” oraz „domina z woluminów”. Wysiłek intelektualny a także fizyczny wzmogły w uczniach apetyt. Wychowawcy przygotowali dla podopiecznych kolację, którą ci zjedli ze smakiem. A potem wyczerpani uczniowie oraz ich opiekunowie poszli spać.
Tak wiec, zgodnie z hasłem Nocy Bibliotek, ta impreza się powiodła.

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ