Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pan Ryszard Kowalczyk otrzymał wyróżnienie od Wojewody Świętokrzyskiego

We wtorek, 17 maja br., Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył odznaczenia świętokrzyskim działaczom podejmującym pracę na rzecz demokratycznego państwa, a także za zasługi w dziedzinie społecznej, kulturalnej i samorządowej. 21 osób odebrało Krzyże Zasługi i Medale.
Wyróżniono 3 osoby z powiatu włoszczowskiego: Zenona Kułagę, Tadeusza Barczyńskiego i Ryszarda Kowalczyka. W uroczystości towarzyszył im Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.


Pan Ryszard, za wieloletnią wyróżniającą działalność w zakresie kultywowania tradycji historycznych, organizowanie i współorganizowanie wydarzeń patriotycznych, z inicjatywy dyrektora ZPO Oleszno, na wniosek Starosty Włoszczowskiego, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.
- „Odznaczenia otrzymują osoby w rożnym wieku, które w różny sposób się wyróżniły. Jednak łączy was jedno - pasja i nietuzinkowość. Pokazuje, że trzeba być konsekwentnym, upartym, a przede wszystkim życzliwym dla innych. Bez ludzi wyróżniających się, nie ma zdrowego społeczeństwa” - powiedział podczas uroczystości wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Dyrekcja oraz cała społeczność szkolna składa serdeczne gratulacje dla Pana Ryszarda Kowalczyka.

 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ