Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Biwak szkolny klas I - III

13 maja 2022 r. uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w szkolnym biwaku. Opiekunami dzieci były wychowawczynie: p. Barbara Mulewicz, p. Małgorzata Skoczek i p. Iwona Kwaca. Po przerwie spowodowanej pandemią uczniowie znów mogli cieszyć się nocowaniem w szkole.

Już przed godziną 18:00 pierwsi uczestnicy przybyli do szkoły. Niestety „13” i to w dodatku w piątek okazał się dla wszystkich pechowy, bo ze względu na padający deszcz musieliśmy zrezygnować z ogniska. Na szczęście byliśmy na to przygotowani.

Po zakwaterowaniu w salach wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie po chwili rozpoczęły się gry i zabawy ruchowe. Nie zabrakło też tanecznych pląsów. Szalonym zabawom nie było końca. Ale to nie koniec atrakcji, bo w salach już czekała na dzieci cieplutka pizza. Po wieczornej toalecie wszyscy przebrali się w obowiązujący tego wieczoru piżamowy strój. Następnie biwakowicze rozwiązywali zagadki i rebusy związane z bohaterami książek dla dzieci. Podzieleni na grupy uzupełniali karty pracy dotyczące różnych popularnych postaci z bajek. Chętne dzieci czytały fragmenty swoich ulubionych książeczek przyniesionych z domu. Były też gry planszowe i różne zabawy. Niezwykłą niespodziankę zrobił dzieciom Pan Dyrektor, który odwiedził biwakowiczów w towarzystwie wyjątkowego gościa – zastępcy wójta, p. Jacka Sienkiewicza. Pomimo wolnych karimat Panowie nie zdecydowali się pozostać z nami do rana.

Z każdej sali dobiegał gwar i śmiech zadowolonych dzieci.

Najwytrwalsi biwakowicze słuchali jeszcze nagrań bajek w interpretacji znanych aktorów, oglądali filmy na dobranoc.

I ….zrobiło się cicho. Słychać było tylko równe, głębokie oddechy śpiących dzieci.

Gdy rankiem słońce zajrzało przez okna do sal, uczniowie byli już spakowani. Przyszła pora wracać do domu.

Dawno oczekiwany biwak dostarczył jego uczestnikom wielu wrażeń. Wszystkie wydarzenia utrwalały na zdjęciach wychowawczynie.

                                                                                                                               Organizatorki

 

      

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ