Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Uroczyście przyrzekamy”- pasowanie na czytelnika w ZPO w Olesznie

Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci tak długo czekały. 06.04.2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Z tej okazji zaproszono znamienitych gości: wicewójta gminy Krasocin - p. Jacka Sienkiewicza, kierownika Centrum Usług Wspólnych w Krasocinie - p. Irenę Kuśmierczyk, dyrektora ZPO - p. Rafała Pacanowskiego, wicedyrektor - p. Mariolę Kamińską, wychowawców i uczniów klas przedszkolnych oraz klas I - III. Na zaproszenie odpowiedzieli również rodzice pierwszaków, dla których ta szkolna uroczystość miała także duże znaczenie. Przybyli goście i licznie zgromadzona publiczność utwierdzili dzieci w przekonaniu, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu, że rozpoczynają przygodę z książką, która będzie trwać przez całe życie.


Imprezę czytelniczą rozpoczął p. Dyrektor, który przywitał zgromadzonych i zaprosił do obejrzenia krótkiej inscenizacji przygotowanej przez pierwszaków pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Kwacy. Dzieci zabrały oglądających do krainy baśni, pokazały najbardziej znane postacie bajkowe jak: Koziołek Matołek, Szewczyk Dratewka, Król Krak i jego córka, Kot w butach i inne. Przygody bohaterów przeplatały piękne piosenki. Największą atrakcją przedstawienia był występ Czarownic, które zaprosiły publiczność do lotu na miotłach na Łysicę.
Po występie dzieci nadszedł czas na ślubowanie. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, następnie nauczyciel bibliotekarz - p. Jolanta Lichosik, pasowała każdego z nich na czytelnika. Z rąk p. Ireny Kuśmierczyk pierwszaki otrzymały dyplom, książeczkę do czytania, okolicznościową zakładkę do książki, od p. Jacka Sienkiewicza słodki upominek, a p. Rafał Pacanowski wręczył im elektroniczne karty czytelnika. Na hojnie obdarowanych uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka w postaci zakupionego przez p. Dyrektora, specjalnie na tę okoliczność, apetycznego tortu. Dzieci były zachwycone, dla nich ten dzień był wyjątkowym świętem.
W imieniu własnym, uczniów oraz rodziców dziękujemy panu dyrektorowi Pacanowskiemu oraz przybyłym gościom za otrzymane przez uczniów prezenty, za nadanie tej uroczystości rangi jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszaków, za dostrzeganie pracy bibliotekarza szkolnego i nauczyciela wychowawcy w promowaniu czytelnictwa. Mamy nadzieję, że my - dorośli, na tyle „zauroczyliśmy” najmłodszych czytelników, że biblioteka będzie kojarzyć się im z najprzyjemniejszym miejscem w szkole. Naprawdę warto się starać, bo z doświadczenia wiemy, że najmłodsze dzieci to nasi wierni i stali czytelnicy.

Jolanta Lichosik, Iwona Kwaca

       

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ