XVI Gminno - Parafialny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

15 grudnia 2021 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie odbyło się uroczyste podsumowanie „XIV Gminno-Parafialnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu to: „Mój Święty Patron”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I–IV i V–VIII ze szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin. Celem konkursu było popularyzowanie obrzędowości i ludowej twórczości artystycznej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia oraz zainteresowanie uczniów postaciami świętych. Do konkursu zgłosiły się wszystkie szkoły naszej gminy, prezentując 12 stajenek.

Oczywiście, nie zabrakło prac dzieci z naszej szkoły. Konkursowe szopki wykonali: Mikołaj Kowalczyk, uczeń kl. IV oraz Kordian Lis, ucz. kl. VII b. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zmagań dostali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Opiekunami chłopców byli katecheci: p. Dorota Sitkowska oraz ks. Mariusza Rozina.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.