Wyniki konkursów bożonarodzeniowych

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków, szopki. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji już w listopadzie w naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie najpiękniejszej szopki bożonarodzeniowej i stroika świątecznego. W konkursie wzięło udział 38 uczniów. Ekspozycja od początku budziła ogólny zachwyt uczniów, nauczycieli. Gromadziła uczniów w czasie przerw i wprowadzała w świąteczny nastrój. Prace zgłoszone do konkursu zachwyciły Jurorów oryginalnymi pomysłami, zastosowaniem naturalnych materiałów oraz elementów wykonanych własnoręcznie. Komisja miała bardzo trudne zadanie, by wybrać spośród tylu wspaniałych prac te najładniejsze.

Oto wyniki konkursu w kategorii szopki bożonarodzeniowe:

I miejsce – Kowalczyk Mikołaj, kl. IV
Mogielski Adam, kl. VIIb
II miejsce – Kowalczyk Patrycja, kl. VIIa
Lichosik Anna i Igor, kl. VIIIb
III miejsce – Pytlos Martyna, kl. V
Lis Kordian, kl. VIIb Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Kategoria: stroiki świąteczne:

I miejsce – Banasik Fabian, kl. II
Kałuzińska Magdalena, kl. II
II miejsce – Alicja Bobińska, kl. II
Kowalczyk Lena, kl. III
III miejsce – Drzewiecki Tomasz, kl. II
Strychalski Nataniel, kl. III
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Termin wręczenia nagród zostanie podany po powrocie do szkoły. Organizatorzy konkursu p. Dorota Sitkowska, p. Teresa Siwek, ks. Mariusz Rozin serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w pracę, krzewienie tradycji, oryginalność w tworzeniu ,, małych" dzieł sztuki.