Pamiętamy

Koniec października i pierwsze dni listopada od lat kojarzą nam się ze sprzątaniem grobów, miejsc pamięci narodowej, odwiedzinami cmentarzy i zapalaniem zniczy. Jest to czas na wspomnienie tych, którzy odeszli na zawsze. Jak każdego roku, także i w tym, młodsi uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o zmarłych.

Uczniowie z klasy drugiej i trzeciej lekcję patriotyzmu rozpoczęli od zapalenia zniczy pod tablicą pamiątkową na budynku szkoły. Następnie wraz z wychowawcami odwiedzili  pobliski cmentarz. Na znak pamięci  zapalili znicze pod pomnikiem ku czci żołnierzy AK poległych za Ojczyznę oraz na mogiłach partyzantów i przed symbolicznym grobem mjr ,,Nurta". Chwilą ciszy i modlitwą oddali hołd zmarłym bohaterom. Na koniec posprzątali i powynosili wypalone znicze. Dla wszystkich była to wyjątkowa lekcja kształtowania postaw patriotycznych, a także uwrażliwiania się na szacunek do zmarłych.

Małgorzata Skoczek

Barbara Mulewicz