Apel na temat owoców i warzyw

Dnia 05.11 świetlica szkolna zorganizowała apel na temat owoców i warzyw. Owoce i warzywa awansowały na najważniejsze, pierwsze miejsce w Piramidzie Żywieniowej. Według Instytutu Żywności i Żywienia warzywa i owoce powinny stanowić co najmniej połowę tego, co jemy. To dlatego są ulubioną kategorią dietetyków. Niskie krajowe spożycie owoców i warzyw to jedna z podstawowych naszych wad żywieniowych.

Dlatego musi wzrosnąć nasza świadomość prawidłowej diety z uwzględnieniem owoców i warzyw. Dla połowy Polaków spożywanie warzyw i owoców w największym stopniu przyczynia się do poprawy zdrowia. Dzieci przypomniały o tej ważnym zachowaniu prozdrowotnym. Badania wskazują, że tylko 12% Polaków sięga po warzywa kilka razy dziennie, a 14% po owoce. To wszystko w Polsce, która jest jednym z największych producentów owoców i warzyw w UE. Przedstawiły także jakie witaminy znajdziemy w poszczególnych warzywach i owocach. O tym przypomniała także zaśpiewana przez podopiecznych piosenka „Witaminki”. Wszyscy uczestnicy za wspaniałe przygotowanie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.