Szkoła w Olesznie świętowała Dzień Edukacji Narodowej 2024r.

W samo południe, 15 października 2024r., w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olesznie, ks. Jacek Szymański, Wójt Gminy Krasocin, p. Ireneusz Gliściński, Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, p. Rafał Pacanowski, Kierownik Centrum Usług Wspólnych, p. Irena Kuśmierczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Joanna Drej.

Laury dla niosących kaganek oświaty

W święto wszystkich nauczycieli, obecny na uroczystości Wójt Gminy Krasocin, p. Ireneusz Gliściński złożył wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracji, życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wyników uzyskiwanych przez uczniów. Uroczysta akademia była również wspaniałą okazją, aby docenić osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze nauczycieli oleszyńskiej szkoły. Za wspomniane działania Nagrodę Wójta Gminy Krasocin otrzymała p. Bogusława Tkaczyk- Omasta, nauczycielka j. polskiego. Ponadto liczne grono nauczycieli, wychowawców, jak również pracowników administracji otrzymało nagrody od Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych, p. Justyny Michałek.

Uczniowie zachwycili nauczycieli

Na tle scenografii przygotowanej przez nauczyciela plastyki, p. Andrzeja Kowalczyka, uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą, p. Ryszardem Kowalczykiem zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili wybrane typy osobowości nauczycieli- Anioł, Luzak, Służbista, Aktywista, Sceptyk. Wejście każdego ,,nauczyciela” okraszone było znanymi wszystkim melomanom, hitami muzycznymi. Dopełnieniem aktorskich umiejętności uczniów kl. IV oraz wspaniałej muzyki były żywiołowe układy taneczne. Zaprezentowali się w nich uczniowie tzw. Zerówki pod opieką p. Wioletty Nowickiej i p. Marioli Bobińskiej oraz grupa Mażoretek, którą do występu przygotowała p. Iwona Kwaca. Pięknym zwieńczeniem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej stały się skromne upominki dla nauczycieli i pracowników administracji, które przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Ryszardem Kowalczykiem. Wszyscy goście opuszczali salę gimnastyczną z bagażem pozytywnych wspomnień i emocji, które mam nadzieję pozostaną w nas na zawsze.

Autor: Ryszard Kowalczyk, historyk SP im. AK w Olesznie