Święto Edukacji

Co było nam obce, będzie nam znane.
Bo nauczyciel jest kapitanem,
Co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.

J. Ficowski

W dniu 15 października 2015 r.  o godzinie 12.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W podziękowaniu za trud naszych nauczycieli KLUB 4 H pod kierunkiem p. Marioli Kamińskiej i p. Andrzeja Kowalczyka przygotował inscenizację słowno - muzyczną  pod tytułem „Express do wiedzy” oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących trudną i odpowiedzialną  pracę nauczycieli.

Swoja obecnością zaszczycili nas: zastępca Wójta Gminy Krasocin - pan Jacek Sienkiewicz oraz kierownik ZOPO w Krasocinie - p. Irena Kuśmierczyk. Akademia przebiegała według  nietypowego scenariusza. Wszyscy nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście otrzymali bilety ulgowe do pociągu do wiedzy „GIMGAL”. Pani Dyrektor i zaproszeni goście zajęli honorowe miejsca w lokomotywie, a do nich przyłączali się kolejni nauczyciele. Gdy wszyscy usiedli w pociągu uczniowie hucznie odśpiewali „100 lat”,  a na głowy nauczycieli spadło konfetti - płatki róż. Zaskoczonym i wzruszonym  nauczycielom, pracownikom szkoły oraz  emerytom wręczyliśmy wykonane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Aldony Kowalczyk pudełeczka ze słodką niespodzianką.

Nasi najmłodsi wychowankowie z klasy „0” pod opieką p. Małgorzaty Spurek i p. Justyny Michałek zaprezentowali słodki taniec pt. „Czekolada”, a uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem p. Teresy Siwek z gracją zatańczyli „Taniec połamaniec”. W dalszej części uroczystości klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Mulewicz i p. Zdzisławą Kowalczyk zaśpiewały piosenkę pt. „Słowa dla naszej Pani”.

Po części artystycznej zastępca Wójta Gminy Krasocin – p. Jacek Sienkiewicz wraz z kierownik ZOPO - p. Ireną Kuśmierczyk złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym z okazji Dnia Nauczyciela. Następnie wręczyli Nagrody Wójta Gminy Krasocin za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Otrzymali je:  p. Dyrektor Zofia Marcinkowska oraz p. Teresa Siwek.

W dalszej części głos zabrała p. Dyrektor, która podziękowała za otrzymane wyróżnienia oraz skierowała słowa uznania dla nauczycieli za ich zaangażowanie, wdrażanie ciekawych pomysłów i inicjatyw, dzięki którym nasza szkoła staje się wyjątkowa. Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżniła nauczycieli: p. Halinę Budzynowską, p. Mariolę Kamińską, p. Edwarda Karpińskiego, p. Andrzeja Kowalczyka,  p. Ryszarda Kowalczyka, p. Jolantę Lichosik, p. Annę Resiak, p. Małgorzatę Skoczek, p. Małgorzatę Stolarczyk, p. Teresę Szczepańską. Na koniec  pogratulowała sukcesów, życząc wszystkim nauczycielom nieustającej satysfakcji z wykonywania trudnego zawodu, a pracownikom wszelkiej pomyślności, optymizmu i spełnienia marzeń.

Po uroczystości na nauczycieli, pracowników i zaproszonych  gości czekała smaczna niespodzianka w postaci tortu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Członkowie 4H