Warsztaty ekologiczne w Wólce Milanowskiej

25.09.2024 w Wólce Milanowskiej odbyły się warsztaty ekologiczne jako pierwszy etap projektu: "Włączamy przyszłość, otwartość, bezpieczeństwo, ekologia", których celem było rozwijanie świadomości i odpowiedzialności ekologicznej oraz zachęcanie do zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas V i VI zrekrutowani do projektu. Uczestnicy zrealizowali pięć stacji tematycznych:

Stacja 1 - Zielona Przygoda: wybory dla planety (gra edukacyjna)
Stacja 2 - Rolnictwo ekologiczne i tożsamość regionalna województwa świętokrzyskiego
Stacja 3 - Ekologiczne zawody przyszłości
Stacja 4 - Ekosystem Explorer: odkryj i działaj. Ekoszkolna przygoda lokalna
Stacja 5 - Tworzenie kampanii informacyjnej na temat problemów ekologicznych.

Dzieci spędziły czas aktywnie, twórczo oraz bardzo produktywnie. Ponadto miały możliwość zintegrowania się z uczniami z innych szkół, biorących udział w projekcie. Warsztaty przeprowadzili konsultanci i specjaliści Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Opiekę nad uczniami pełniły: p. A. Nowicka, p. B. Jasnos, p. A. Wilk.