Spotkanie inaugurujące projekt: "Włączamy Przyszłość, Otwartość, Bezpieczeństwo, Ekologia"

23 września bieżącego roku w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące projekt "Włączamy Przyszłość, Otwartość, Bezpieczeństwo, Ekologia" realizowany w Naszej szkole  przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Projekt jest realizowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet 8. Edukacja na wszystkich etapach życia, Działanie 08.02. Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury).

W projekcie weźmie udział 279 uczniów z dziesięciu szkół z województwa świętokrzyskiego, w tym tylko dwie szkoły z terenu gminy Krasocin. Otwartość, bezpieczeństwo i ekologia to trzy filary, które znacząco wpływają na przyszłość dzieci i młodzieży, ich rozwój i dobrostan. Wokół kształtowania tych wartości, skupiają się działania projektu.

Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji szkół podstawowych poprzez rozszerzanie ich oferty o zajęcia dodatkowe i indywidualne doradztwo zawodowe dla uczniów. Działania projektowe obejmą: zajęcia dydaktyczno-wychowawcze wspierające zdrowie psychiczne, kształtujące świadome korzystanie z TIK, odnoszące się do ekologii oraz zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego uwzględniające możliwe wybory zawodowe uczniów istotne dla regionu świętokrzyskiego.

Podczas spotkania na którym zostały uroczyście podpisane porozumienia ze szkołami, Małgorzata Łakomiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach mówiła w swoim wystąpieniu o korzystnych zmianach na rynku edukacyjnym, zachodzących w procesach wsparcia zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Podkreśliła, że edukacja przyszłości jest procesem dynamicznym, a rozwijają ją otwartość na zmiany, pomoc uczniom w poszukiwaniu perspektyw zawodowych, a przede wszystkim kształtowanie kompetencji psychospołecznych. Wspieranie procesów adaptacyjnych młodych ludzi to wyzwanie we współczesnym świecie, które powinno korelować z poszukiwaniem właściwego balansu, bowiem edukacji potrzebny jest spokój.

Naszą szkołę podczas inauguracji tego przedsięwzięcia reprezentowały: Pani dyrektor - Justyna Michałek, Pani Irena Kuśmierczyk - kierownik CUW w Krasocinie, jako przedstawiciel organu prowadzącego oraz Pani Anna Nowicka - pedagog szkolny.