Projekt „STEAM-owa szkoła 2023/2024

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Projektu „STEAM-owa szkoła 2023/2024”. W projekcie organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. 16.11.2023 r. uczstniczyłyśmy w szkoleniu PRZEPIS NA STEAM W EDKACJI - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zorganizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. STEAM to nowoczesne podejście do nauczania i uczenia się ukierunkowujące uczniów na poszukiwanie, krytyczne myślenie i rozwiązywanie praktycznych problemów. Integruje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, ukazując, że w praktycznym życiu są one ze sobą mocno powiązane. STEAM odchodzi od zapamiętywania danych i reguł na rzecz działania i eksperymentowania.

To nauczanie przez doświadczenie, rozwijanie umiejętności poznawczych ucznia, samodzielnego myślenia i działania, wyciągania wniosków oraz myślenia przyczynowo -skutkowego. Cel główny projektu to promowanie edukacji STEAM-owej w szkołach jako metody kształcenia uczniów w dziedzinie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Kordynatorki: p. Mariola Kamińska i p. Aldona Kowalczyk